adamblog.pl
Zabytkowe miasto

Zabytkowe miasto

W stolicy jest tak wiele interesujących zabytkowych budowli, pięknych pałaców należących kiedyś do zacnych rodów, że można uznać je wszystkie za ciekawe miejsca w Warszawie. Nigdzie indziej jak w stolicy zaznaczyła się historia kraju w budowie licznych pomników, muzeów, budynków użyteczności publicznej.Ciekawe miejsca w Warszawie to…

Ciekawe miejsca w Warszawie to także nowe inwestycje, jak np. Stadion Narodowy wybudowany z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – EURO 2012. Jak na razie odbyły się tu 2 mecze międzypaństwowe, trzeba mieć nadzieję, że ten obiekt sportowy będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem. Ciekawe miejsca w Warszawie, to także pierwsze w kraju metro, oraz Pałac Kultury i Nauki, wybudowany przez Rosjan dla Polaków. Jest to jak na razie najwyższy budynek w kraju, przy jego budowie zginęło kilkunastu żołnierzy rosyjskich. Za ciekawe miejsca w Warszawie turyści uważają Pałac Łazienkowski wraz z otaczającym parkiem.

W czasie wojny Pałac został ograbiony i…

W czasie wojny Pałac został ograbiony i zniszczony przez okupanta, wiele środków finansowych pochłonęło jego odnowienie. Inne ciekawe miejsca w Warszawie to Pałac Wilanowski wybudowany dla króla Jana Sobieskiego i jego małżonki. Rzesze turystów odwiedzają zabytek i podziwiają m. in. ówczesną porcelanę, obrazy olejne, meble.

Jedna odpowiedźto “Zabytkowe miasto”

  1. Dawid pisze:

    Tak, Warszawa to bardzo ładne miasto i warto wybrać się na tam na wycieczkę. Ja byłem niedawno w Warszawie pierwszy raz i zachwyciłem się ilością zabytków.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>