adamblog.pl
Najciekawsze atrakcje w polsce

Najciekawsze atrakcje w polsce

Czy Polska to kraj ciekawy pod względem turystycznym. Moim zdaniem zdecydowanie tak. Dlaczego. O tym poniżej. Wiele zależeć będzie od tego, jaki typ atrakcji turystycznych nas zainteresuje. Jedni wolą bowiem pełne życia miasta i zabytki czy muzea, a dla innych najciekawsze miejsca w Polsce to raczej natura i krajobrazy.Galeria

Można więc te dwie grupy atrakcji rozpatrywać z osobna. Jeśli chodzi o pierwszą z nich, to bez wątpienia warto zobaczyć większość centrów i starówek polskich miast. Najciekawsze miejsca w Polsce to pod tym względem odbudowana część Warszawy, Kraków wraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu, ale także Gdańsk, Toruń, Wrocław i Poznań. Równie atrakcyjne mogą być też małe miasteczka i oryginalne zabytki – osada w Biskupinie, liczne skanseny na Podhalu, Zakopane czy Wadowice ze Szlakiem Papieskim. Jednak nadal najciekawsze miejsca w Polsce to moim zdaniem przede wszystkim nasza przyroda i walory krajobrazowe.

Polska bowiem jest krajem, w którym…

Polska bowiem jest krajem, w którym pod tym względem znaleźć można niemal wszystko – i gęste lasy, i pojezierza, i nadmorski brzeg, w tym wydmy, klify i piaszczyste plaże, i góry – i to najróżniejszego rodzaju. Być może te naprawdę najciekawsze miejsca w Polsce to właśnie one. A jest tu w czym wybierać – mamy i wysokie, stosunkowo młode Tatry jako część Karpat, i krystaliczne, stare Sudety, i łagodne wzgórza i połoniny Bieszczad, malownicze Pieniny, a także jedne z najstarszych gór w Europie – góry świętokrzyskie.

Odpowiedzi: 2to “Najciekawsze atrakcje w polsce”

  1. Klara pisze:

    W Polsce jest bardzo dużo pięknych atrakcji turystycznych. Ja najbardziej lubię jeździć nad Morze Bałtyckie, a także na Mazury. Północ Polski odwiedzam przynajmniej raz w roku.

  2. Aleksy pisze:

    Ja uwielbiam chodzić bardzo po górach, więc dla mnie idealne miejsca w Polsce to góry. Jeżdżę w Bieszczady, Tatry. Karkonosze, Karpaty, Sudety. W Polsce mamy naprawdę przepiękne góry.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>