adamblog.pl
Mazury z góry i z wody – podziwiamy przyrodę

Mazury z góry i z wody – podziwiamy przyrodę

Niepodważalnie największą atrakcją Mazur jest przyroda. Fauna i flora licznych jezior oraz lasów działa uspokajająco i wpływa na zdrowie fizyczne. Oprócz pieszej turystyki po tamtejszych szlakach oraz brzegach jezior, warto skorzystać także z drogi wodnej i powietrznej. W tym artykule będą przyświecać nam dwie ścieżki zwiedzania tamtejszych terenów, które całkowicie zmieniają perspektywę tego turystycznego regionu polski.


mazury atrakcje

Foto: pixabay.com

Jezioro Śniardwy zalizane do Mazurskiego Parku…

Jezioro Śniardwy zalizane do Mazurskiego Parku Krajobrazowego będzie jednym z punktów startu turystyki wodnej. Wynajęcie łódki lub małego jachtu nie będzie problemem. Nawet kajak i kapok pozwoli świetnie bawić się na wodzie. Jednak najlepsza zabawa w wodnego turystę rozpoczyna się z daleka od tego zbiornika wodnego. Mazury to ogromna ilość jezior i wody, która oplątuje malutkie wysepki. Opływanie ich kajakiem jest świetną zabawą.

mazury atrakcje

Foto: pixabay.com

Wśród zbiorników wodnych, które warto rozważyć do przepłynięcia weźcie także jezioro Roś oraz jezioro Nidzkie. Perspektywa lotu balonem to moja główna propozycja na turystykę powietrzną (sprawdź). Jest tańsza niż wynajęcie samolotu. To również dużo lepsza perspektywa pozwalająca zobaczyć niedostępne części lasów oraz wysp znajdujących się na licznych jeziorach. Loty widokowe balonem na mazurach trwają od 30 do 60 minut.

Jednak cała usługa wymaga około 3 godzin przygotować, w których można się wykazać. Cena lotu dla dwojga oscyluje wokół 1600+ złotych poza sezonem. Ceny mogą się znacznie zredukować w momencie rozpoczęcia sezonu lotów i większej ilości zainteresowanych. Będąc kilometr nad ziemią, widzi się niezapomnianą panoramę Mazur, która niedostępna jest dla żadnego innego turysty z poziomu budynków.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>