adamblog.pl
Pomysły na weekend

Pomysły na weekend

Gdy robi się cieplej, chętnie spędzamy aktywniejszy weekend. Warto więc zastanowić się, gdzie właściwie można wyjechać na dwa dni, aby oderwać się od codziennych obowiązków, a równocześnie zobaczyć coś ciekawego. Jedną z takich propozycji jest odwiedzenie ciekawego miasta.Które nadają się idealnie na taki…

pomysły na weekend

Foto: pixabay.com

Które nadają się idealnie na taki weekendowy wypad. Otóż pomysły na weekend mogą być rozmaite. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest odwiedzenie stolicy. Tutaj bowiem życie toczy się wciąż na najwyższych obrotach. Chociaż w dużym stopniu została ona zniszczona podczas drugiej wojny światowej, to jednak można odnaleźć w Warszawie liczne odtworzone zabytki.

Spacer warto zacząć oczywiście od Starówki wraz…

Spacer warto zacząć oczywiście od Starówki wraz z Zamkiem Królewskim oraz kolumną Zygmunta. Później podążajmy Traktem Królewskim poprzez Łazienki aż do Wilanowa. Warto także odwiedzić galerie oraz niektóre muzea. Oczywiście nie zobaczymy wszystkiego, ale bez problemu zapełnimy sobie weekendowy czas. Innym miejscem jest Kraków, który zachwyca swoją architekturą. Spacer po starówce pozwala na zupełne oderwanie się od codziennych problemów. Ciekawym miejscem jest też stolica Wielkopolski.

pomysły na weekend

Foto: pixabay.com

Poznań otoczony jest poprzez liczne jeziora, a także doliny rzek i kompleksy leśne, które to tworzą niezmiernie malownicze krajobrazy. Przepiękny jest też niezwykły rynek poznański. Ma on charakter renesansowy i warto zobaczyć to miejsce, gdyż jest wspaniałą wizytówką całego miasta. W okolicy jest również mnóstwo innych atrakcji.

Jedna odpowiedźto “Pomysły na weekend”

  1. Arkadiusz pisze:

    Ja lubię weekendy spędzać aktywnie, dlatego raz w miesiącu wybieram się na wycieczkę do jakiegoś miasta, żeby zwiedzić zabytki, muzea itd. Niedawno byłem w Krakowie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>