adamblog.pl
Góry czy morze na wakacje?

Góry czy morze na wakacje?

http://domzwidokiem.com/

Foto: pixabay.com

Masz dylemat, gdzie w tym roku pojechać na wakacje, nie wiesz co wybrać, czy góry czy morze. Jedna i druga lokalizacja ma swoich amatorów i swoje zalety, co bardziej Ci się spodoba zależy tylko od ciebie. Góry. Preferowane przez aktywnych, osoby lubiące spędzać czas na zdobywaniu kolejnych szczytów, pokonywaniu górskich szlaków i uwielbiający cichy majestat polskich Rys, Bieszczad czy Sudetów. Niewątpliwą zaletą wyjazdu w góry jest doświadczenie ich malowniczego piękna, pooddychanie świeżym powietrzem i nacieszenie się wspaniałymi krajobrazami.Tu zjesz wspaniałe oscypki, poznasz góralską kulturę,…

Tu zjesz wspaniałe oscypki, poznasz góralską kulturę, spędzisz czas aktywnie i intensywnie wędrując po szlaku. Z dziećmi możesz skorzystać z aquaparków, spacerować Krupówkami, zaszyć się gdzieś w górskim domu. W polskich górach znajdziesz bogatą ofertę noclegową, górskie domy u górali, hotele, apartamenty, pensjonaty i agroturystykę. Im bardziej znana miejscowość tym drożej, najwyższe ceny są w sezonie letnim, czyli od maja do września oraz w zimie grudzień-styczeń. Minusem polskich gór jest dość słaby dojazd, ogromnie zatłoczona Zakopianka, tłumy w znanych miejscowościach, szczególnie Zakopanym. Lepiej postawić na mniejsze wsie i cieszyć się prawdziwym górskim powietrzem. Morze Bałtyckie ma swoich amatorów mimo kapryśnej pogody. Nidy do końca nie wiemy, czy w zaplanowany urlop poopalamy się, czy też spędzimy dni w pensjonacie lub hotelu z powodu deszczu.

dom w górach

Foto: pixabay.com

Wybrzeże oferuje niezwykłe zabytki, latarnie morskie,…

Wybrzeże oferuje niezwykłe zabytki, latarnie morskie, porty, stare zabytkowe miasta i ich architektoniczne perełki z Gdańskiem na czele i Żurawiem. Szumiących fal, pięknych złocistych plaż i ciszy należy szukać z dala od znanych kurortów, raczej w mniejszych miejscowościach, zagubionych wśród wydm. Ogromna oferta noclegowa i gastronomiczna, szczególnie przypadnie amatorom morskich klimatów. Dla dzieci wspaniała przygodą będzie rejs pirackim statkiem, czy oceanarium. Minus to niepewna pogoda, która może sprawić, że opalanie będzie jedynie możliwe w solarium.

dom w górach

Foto: pixabay.com

Odpowiedzi: 2to “Góry czy morze na wakacje?”

  1. Gertruda pisze:

    Na wakacje preferuję morze, ponieważ lubię opalać się na plaży i pływać. Poza tym w lecie są dla mnie za duże upały, żeby wspinać się po górach i zdobywać szczyty.

  2. Eleonora pisze:

    Ja mieszkam w Katowicach, wiec na wakacje preferuje góry. Do Zakopanego mogę szybko dojechać. Czas lubię spędzać aktywnie, a ceny noclegów w górach są atrakcyjne.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>